KONST / Litografier / Grafiska blad 9377040
nr 937 7040
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Grafiska blad, 2 st. tryck, Stig Jonzon (1913-1987), Stockholmsmotiv, 336/390, signerade, motivet: 33x44
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 januari 2015
kl 19:45:19
26/1 18:46:13
26 jan
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon